Yamaha DXS15MK3 Powered Subwoofer DXS15 Mk3
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Sound Changes Everything
  • 15" Cone, 3" Voice coil proprietary high-durability speaker unit
  • Newly developed 2500 W Class-D amplifier
  • Built-in D-XSUB processing allows you to extend the frequency response even lower, up to 35 Hz
  • Extremely flexible X-OVER settings with DSP
  • Cardioid mode for bass management onstage
  • Plywood cabinet is durable and acoustically optimized for maximum sound quality
  • M20 and Ø35 mm dual pole sockets